Poselství planet z Karmických karet 4.díl

15. října 2018 v 7:07 | 💋Cherry Berry💋 |  - ⛅️Mezi Nebem a Zemí⛅️

Saturn

SaturnPoselství Saturnu:
"Chceš-li uskutečnit cíle stanovené tebou samotným v tomto životě, pak se na to musíš soustředit a nejednat podle chvilkového rozmaru. Možná tě za tvé schopnosti a tvou vytrvalost, které tím rozvineš, dokonce odměním, ale musíš vyčkat!"

Varování Saturnu:
"Jestliže odmítneš moje zkoušky a nebudeš se cvičit v dodržování pravidel, omezení a zákazů, které jsi sám navrhl, pak je stanovím já sám. Bez trpělivosti, tvrdé práce a disciplíny nemůže přijít nic hodnotného."

Klíčova slova:
struktura; krystalizace; stálý; tradiční; konzervativní; zralý; obavy; odpovědný; realistický; vymezená a srozumitelná pravidla a omezení; strohý; otcovský; autority; materiál; disciplína; starostlivost; splnit povinnosti; učit; zkoušet; soustředit se a snést omezení.
* * * * *
Energie Saturnu je v mnoha ohledech protikladná k energii Uranu. Saturn je striktní, konzervativní, udržující tradici, otec odbojného Uranového dítěte. Je jako jako kotva bránící nám ve vybočení ze směru, který máme zachovat. Snaží se nás udržet svázané na místě, jen dokud úspěšně neabsolvujeme své praktické lekce o fungování bezcitného a drsného reálného světa.
Aby Saturn věděl, kdy (a jestli vůbec) nás má zprostit své nové disciplíny, zkouší nás utrpením odpovídají- cím tomu, co se musíme naučit. I když nám tím prokazuje neocenitelnou službu, často reagujeme velmi podobně jako děti, které jsou učeny věcem "pro jejich dobro". Saturn vládne obecně všem strukturám a ovládá kosti, zuby a kolena, stejně jako i náš sluch.

Symbolika:
SaturnTaké symbol Saturna se skládá z křížku hmoty a půlměsíce duše. V tomto případě je třeba sjednotit hmotu a formální stránku života s upřímnou touhou duše po sebevyjádření. Proto všechny činnosti člověka krystalizují do určité podoby a ta se později přidává k charakteru duše. Člověk nahlíží na hodnotu věcí samotnou duší, která musí rozlišovat mezi tím, na čem se chce podílet a čemu se chce vyhnout. Saturn představuje princip, který vidí dál než Jupiter; jeho zkušenosti říkají, že je potřeba se někdy zastavit a ohlédnout se za sebe, abychom mohli korigovat směr další cesty. Může tak vypadat zasmušile a vážně - ve skutečnosti však pouze přemýšlí o vztahu mezi myšlenkou a hmotou. Zajímá ho jeho schopnost vidět, jak velkou část své duše dokáže projevit prostřednictvím hmoty. Je pro něho důležité dívat se na své skutky jako na přemýšlení, rozjímání a uvažování samotné jeho vnitřní bytosti.
Zpětně se pohybující Saturn způsobuje skutečnost, že člověk velkou část svého přemýšlení používá na vnitřní boj mezi vědomím svých ideálů, jejich použitelností a vlastní schopností naplňovat je svým životem. Pro mnohé lidi se tak Saturn stává svědomím a vedením; funguje jako prostředník mezi zdokonalenou vyšší bytostí a množstvím toho, co se musí tato bytost ještě naučit, aby mohla žít tady na Zemi.

Uran

UranPoselství Uranu:
"Život je navýsost vzrušující, když je svěží, nový a nepředvídatelný. Podporuj ve svém životě novost, nebo budu donucen použít tvou vzdorující sílu k rozdrcení tvé samolibosti."

Varování Uranu:
"Ne všechno, co je staré, je špatné, a ne všechno nové, je dobré. Revoluce pro revoluci znamená plýtvání na všech úrovních."

Klíčová slova:
neobvyklý; excentrický; geniální; okázalý; šokující; výbušný; vzrušení; překvapení; z čistého nebe; uchvacující; vynalézt; rozrušit; způsobit převrat; reformovat; bouřit se; osvítit; osvobodit; odchylovat se; rozvrátit; neplánovat.
* * * * *
Uran je planeta zvláštností a extrémů. Představuje energii, která chce, aby byl náš život neustále nový a vzrušující. Pokud se vědomě pokoušíme ve svém životě zavádět noviny a vzruch, tak se Uran bude snažit nám v tom všemožně napomáhat. Jestliže se však bráníme a chceme všechno udržet tak, jak to bylo odjakživa (jak by to od nás chtěla planeta Saturn), Uran nečekaně prolomí naši stálost a přinese novinky a vzruch, v tomto případě ale v nepříjemné podobě.
Uran vládne našim všestranným kloubům - zápěstím a kotníkům - a našemu intuitivnímu myšlení. Dále vládne také vědě, vynalézavosti a objevům a rovněž samotné astrologii.
Symbolika:
UranSymbol Urana tvoří dva protilehlé půlměsíce duše propojené křížkem hmoty. Půlměsíce připomínají symboly ubývajícího a přibývajícího měsíce, přičemž každý z nich představuje jinou stránku života. Jedna bez druhé ale nemohou existovat; je to jedna mince o dvou stranách. Křížek uprostřed značí vše, co člověk dosud vytvořil jako základ tradice. Ale duše člověka má snahu tradici překonat a prostřednictvím půlměsíců se vydává na dva dosud neznámé směry. Touha objevovat neznámé nutí člověka neustále se rozhodovat mezi stabilitou hmoty, kterou už zná, a mezi možnostmi, které doposud neochutnal. Proto je Uran spojován se vším, co symbolizuje jedinečnou schopnost lidí přesahovat světské věci. Za tímto účelem se snaží za každou cenu prolomit konvence a mnohokrát tak člověk roztrhne sám sebe na dva kusy.
Uran symbolizuje touhu osvobodit se od hmoty nebo od formální stránky života, která brzdí všechny existenciální možnosti, jichž může dosáhnout. Je-li tato planeta zpětně se pohybující, bere člověk dané možnosti jako vlastní křížovou cestu. Hluboko v sobě má pocit zodpovědnosti za pokrok lidstva jako celku, neboť mu již nestačí osvobodit sebe samého. Aby mohl být spokojen se skutečností, že osvobození jeho vlastní duše zasáhlo do všeho hmotného, co vidí kolem sebe, musí nejprve cítit svobodu každého člověka ve svém životním prostoru.

Pokračování příště...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama