Poselství planet z Karmických karet 2.díl

8. října 2018 v 7:07 | 💋Cherry Berry💋 |  - ⛅️Mezi Nebem a Zemí⛅️

Merkur

MerkurPoselství Merkuru:
"Používej logické metody při všem, co děláš a říkáš, a nebudeš se muset obávat zbytečné ztráty času a prostředků."

Varování Merkuru:
"Používej analytickou sílu své mysli pro zlepšení a ne jen pro rozebírání toho, co nepovažuješ za "perfektní"."

Klíčová slova:
Myslet; pozorovat; studovat; analyzovat; rozlišovat; rozdělovat do jednotlivých součástí; kritizovat; úsudek; logika; spojit; přizpůsobit; přesouvat věci; rozšiřovat; manuálně vyrábět; řemesla; forma; detail; předpovídat; vypočítat; symbolizovat; tlumočit; komunikovat; hovořit; číst a psát.
* * * * *
Merkur, jenž byl v mytologii nazýván "okřídleným poslem", představuje mysl, energii, která naše ego uschopňuje přijímat a předávat dál skutečnosti, myšlenky a informace. Je ze všech planet nejblíže Slunci. Tuto skutečnost můžeme interpretovat jako naši mysl, která je buď zaměstnána naší současnou situací, přemýšlí o minulosti, nebo skáče do budoucnosti.
Jestliže se soustředíme vždy jen na jednu záležitost, Merkur uschopňuje k vytvoření promyšleného spojení mezi idejemi a předpokládaným průběhem věcí vyžadujícím logický přístup. Budeme-li příliš posedlí touhou znát výsledek situace předem, pak máme tendenci k nervozitě a starostem. Merkur ovládá naše ruce, náš zrak a nervový systém.Symbolika:
MerkurSymbol Merkuru naznačuje schopnost zaměřit se s puntičkářskou přesností nejenom na detaily věci, o kterou se intelektuálně snažíme, ale také schopnost koncentrace a sdělení těchto osobních idejí celému Universu.
Kruh uprostřed je symbol "ducha", nahoře je půlměsíc, symbol "duše", a dole je křížek, symbol "hmoty", symbol naší planety Země. Lidská bytost sama v sobě obsahuje všechny tři složky, čili jak ducha, tak duši, tak hmotu. Celý symbol Merkura ukazuje na to, že JEDNOTY mezi těmito třemi základními částmi sama sebe dosáhne bytost tehdy, POCHOPÍ-LI, jakým způsobem se propojují jednotlivé části ve všech svých tvořivých projevech.
Duše na vrcholu se aktivně spouští dolů k symbolu ducha. Ten se na oplátku snaží sebevyjádřit tím, že tlačí své ideály dolů, do hmotné pláně. Aby tento proces fungoval, musí člověk dojít k poznání, že veškeré vědění pochází z vyšších úrovní a pozvolna "stéká" dolů na úrovně nižší. Je-li člověk sám se sebou v harmonii, mají veškeré jeho znalosti původ v duši; pak pronikají duchem a hledají si vnější vyjádření prostřednictvím činů těla a reakcí člověka na fyzické formy, které v okolním světě vidí. Způsob projevu člověka tak závisí na tom, do jaké míry vnímá věci, svého ducha, nebo své tělo. A vnímání je do značné míry oblast, ve které vládne Merkur. Celistvý člověk je schopen projevů na všech těchto třech úrovních. Většina lidí si však vybírá jen jeden z uvedených způsobů, který nad dalšími dvěma převládá.

Venuše

VenušePoselství Venuše:
"Miluj to dobré ve všech věcech a sleduj, jak budeš dobré věci přitahovat."

Varování Venuše:
"Krása, kterou hledáš, není pouze ta viditelná. K čemu je krásné ovoce, když je uvnitř shnilé?"

Klíčová slova:
ženský princip; přitahovat; získat; milovat; zkrášlovat; povznášet; jednat vkusně; chodit do společnosti; být společenský; vychutnávat; diplomacie; takt; jemnost; léčit; smiřovat; vytvářet lásku, umění a mír.
* * * * *
Venuše je planetou romantické lásky, krásy a umění, jež je s nimi spojováno. Vládne společenským událostem a příjemným setkáním. Svých cílů dosahuje přitahováním toho, co si přeje, a odmítáním zbytku, čímž se jejím největším nadáním stávají vkus a hodnoty. Diplomacie, takt a jemnost, to je jen několik z mnoha dovedností, kterým Venuše vládne.
Láska a krása Venuše má moc nás sjednocovat a uzdravovat - mocnější a žádanější kombinaci si můžeme stěží představit. Venuše řídí hmat, chuť a čich.
Symbolika:
VenuseVenuši reprezentuje kruh symbolu ducha a křížek jako symbol hmoty. V tomto případě je vyjádřena převaha ducha nad hmotou. Jinými slovy řečeno - je to upozornění na skutečnost, že jedinou pravou hodnotou, kterou je nutno hledat ve hmotné úrovni je duch, čili Vyšší já člověka. Tak sestupuje duch do hmoty, aby na sebe vzal formu a tvořil tím život. Vznikne-li z ducha forma, stává se z ní něco krásného. To proto, že všechno, co člověk vytvoří, vyvěrá z jeho éterické části. A tak krása, harmonie a láska, tento obecně známý výklad tohoto symbolu, si prostřednictvím Venuše hledá v lidském duchu cestu ke hmotě. Pohybuje-li se planeta zpětně, celý proces se děje opačně. Člověk závislý na hmotě musí aktivovat ducha a spíše reaguje na život, než aby v něm hrál aktivní roli.
U symbolu Venuše chybí vědomá síla, symbol duše, půlměsíc. Převládá tak osobní, hmotná část člověka. Harmonii proto člověk musí vytvořit především v hmotné pláni. Proto vidíme u Venuše tolik touhy po osobním naplnění. Člověk si vytváří silné modely reakcí na to, co se v jeho životě děje. Posuzuje každou událost a okolnost podle toho, jak moc je či není milován.

Pokračování příště...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Romča Romča | Web | 10. října 2018 v 14:11 | Reagovat

Super článek ;-). Moc se mi líbí tato věta:Láska a krása Venuše má moc nás sjednocovat a uzdravovat - mocnější a žádanější kombinaci si můžeme stěží představit. Venuše řídí hmat, chuť a čich. :-)

2 Kix*♥ Kix*♥ | Web | 10. října 2018 v 18:06 | Reagovat

Skvělé pokračování :-) je vidět, že mám opravdu mezery :-) líbí se mi, že to není kilometrový článek, ale že má takovou fajn délku, takže si všechno i dobře pamatuju :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama