Planety a znamení: Jak nás ovlivňují?

22. června 2018 v 7:07 | 💋Cherry Berry💋 |  - ⛅️Mezi Nebem a Zemí⛅️

Jaké planety spojují jednotlivá znamení zvěrokruhu? Myslíte, že k vám patří vášnivý Mars, tvůrčí Uran, spravedlivý Saturn, šťastný Jupiter, vrtkavý Měsíc anebo ohnivé Slunce? Podívejte se, jak to s vámi vypadá!

planety


Beran - Mars
K Beranům náleží planeta Mars, která symbolizuje bojovnost, plodnost, činnost a skvěle se hodí k jeho vášnivé, nespoutané i útočné povaze. Mars dodává sebevědomí, výkonnost, tělesnou kontrolu. Z Marsu tryská vášeň, sexualita, odvaha, vůdčí sklony, ale i neústupnost a schopnost jít hlavou proti zdi i za cenu kruté porážky.

Býk - Venuše
Venuše je planetou lásky i krásy, proto padne jako ulitá Býkům. Venuše bdí nad všemi nešváry v partnerských vztazích. Dodává smyslnost, přirozenost, radost ze života. Býci si také hoví v krásnu a mají smysl pro umění. Zároveň si rádi užívají všechny požitky světa. Venuše, to není jen láska, estetika a záliby, ale i marnivost a nepořádnost.

Blíženci - Merkur
Mnoho lidí neví, že je Merkur dvojitou planetou spojující ženské a mužské zásady. V mytologii byl Merkur poslem bohů, měl skvělý intelekt a duchovní záměr, proto je Merkur planetou rozumu. S tím souvisí činorodost, duševní rozvoj, zručnost, komunikace, důvtip Blíženců. Zápornými vlivy jsou úskočnost, vypočítavost a mazanost.

Rak - Měsíc
Měsíc je planetou plodnosti, která značí v mytologii ženské božstvo. Měsíc je dokonalým symbolem ženskosti, plodnosti, citového vzplanutí, instinktu a přizpůsobivosti. Raci hledají v životě útočiště a naplnění v partnerském svazku, navíc jsou přítulní, sentimentální, obětaví a kreativní. Měsíc rovněž dominuje proměnlivostí a ovlivňuje duševní život.

Lev - Slunce
Důstojnost, silná vůle, odvaha, to je symbolika Slunce, které je dárcem života, planetou mužnosti a ovládá mozek, srdce, nervy i zrak. Lvi patří ke Slunci naprosto dokonale. I oni chtějí být nejvýše a všemu vládnout. Lvi mají obrovské ambice a chtějí být ve všem první. Slunce s sebou přináší velkorysost, přátelství, věrnost i panovačnost.

Panna - Merkur
Ke znamení Panny náleží planeta Merkur. Panny dokonale ovládají svůj rozum, proto to není nic zvláštního. Panny jdou hrdě za svým cílem, mohou být někdy povýšené a mazané. Panny rovněž vynikají důvtipem, zručností a rychlým rozhodováním. Merkur je planetou komunikace a ochraňuje diplomaty, cestovatele i herce.

Štír - Pluto

Štíři mají sklony k duchovnu a v životě se věnují i povoláním s vyšším významem. Pluto je planeta vlády nad davem a v mytologii je propojována se smrtí a znovuzrozením. Pluto dokáže své slabé jedince zlikvidovat a silného člověka zocelit. Pluto přináší sebevědomí, vnitřní rozvoj, osobní energii, regeneraci, ale rovněž násilí, zradu.

Váhy - Venuše
Venuše je bohyní lásky a krásy. Říká se jí i malé štěstí a probouzí touhy na všech frontách. Váhy mají sklony ke smyslnosti, vyrovnanosti, spravedlivosti a zároveň k vášnivosti a sexualitě. Venuše pomáhá, doplňuje energii, ale umí být i sobecká. Váhy dokážou být i lenivé a chtějí se oddávat svým koníčkům, přestože touží po harmonii a pořádku.

Střelec - Jupiter
Jupiter je planetou moudrosti, moci a blahobytu. Jupiter vládne důvěrou, přesvědčením, radostí a činorodostí. Střelci jsou proto optimističtí, talentovaní, zábavní a moudří. Negativními vlastnostmi mohou být dogmatismus, zákeřnost, namyšlenost a nevyrovnanost. Střelec prahne po svobodě a umí rozpoznat pravdu od přetvářky.

Kozoroh - Saturn
Saturn je planetou překážek a utrpení. Astrologové ji berou jako duchovní planetu, neboť je spojována s karmou a přináší pocit sklíčenosti, smutku i lítosti. Kozorohové působí neústupně, chtějí dosáhnout velkých úspěchů a každý krok si dobře promyslí. Saturn symbolizuje konzervatismus, pesimismus, opatrnost, nemoc i hlad.

Vodnář - Uran
Znamení Vodnáře hledá inovace, Uran představuje změnu a převraty. Uran je mnohdy unáhlený, způsobuje neklid a nevyrovnanost. Může být i nevypočitatelný avšak originální. Vodnáři prahnou po změnách k lepšímu a dokážou se výborně přizpůsobit. Nemají sklony dodržovat staré tradice a dávají přednost modernímu životnímu stylu.

Ryby - Neptun

Neptun, planeta božskosti přináší do života Ryb iracionalitu, uměleckého ducha, vcítit se do mysli jiných a extázi. Neptun umocňuje fantazii, proto může svádět k alkoholismu a jiným návykům. Tato planeta holduje spiritualitě, ideálům, mysticismu i deziluzi. Ryby jsou citlivé a často padnou do rukou podvodníka, měly by si dávat pozor na pofiderní situace.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 22. června 2018 v 11:30 | Reagovat

Na mé znamení to tedy docela sedí 8-)

2 Lucy Lucy | Web | 22. června 2018 v 17:51 | Reagovat

Jsem beran  a opravdu to sedí :)

3 Ronnie Sparks Ronnie Sparks | E-mail | Web | 23. června 2018 v 20:01 | Reagovat

Noo, řekla bych, že to tak nějak sedí. Jsem lev :-)

4 Kix*♥ Kix*♥ | Web | 25. června 2018 v 13:11 | Reagovat

Myslím si, že to sedí tak půl na půl, ale určitě na tom něco je :-)
Jsem rak :-)

5 Simix Simix | Web | 3. července 2018 v 20:01 | Reagovat

S tím rychlým rozhodováním u pan si nejsem příliš jistá :D
Ale jinak se mi to líbí, co se tu píše, ačkoli nemám zcela pocit, že je to zcela pravdivé :D Kdo ví 😂

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama