😢O co všechno přijdeš, když se staneš anorektičkou😢

9. března 2018 v 7:07 | 💋Cherry Berry💋 |  -⭐️Moje zkušenosti/Názory⭐️


Tato nemoc trápí nejčastěji dívky ve věku 14-18 let, ale může se objevit ve starším a mladším věku, dokonce u kluků!!! Nejčastější důvody jsou šikana a posměch v dětsví kvůli nadváze, honba za dokonalou postavou, modeling a odmítnutí od kluka!!! Dívky s tuto nemocí drží drastické diety, dřou ve fitku, užívají projímadla!!! Když získají hubenou postavu, vidí se pořád tlustě a chtějí hubnout dál!!! Já si anorexií prošla 2x-poprvé ve 13ti, ale to nebylo nic vážného-podruhé v 18ti, kdy mi šlo o život!!! Netrpěla jsem jen anorexií, ale měla jsem dotoho problémy se zažíváním-takže jsem měla 2 typy poruchy příjmu potravy!!! PRO-ANA blogerky, které ještě mají zdravou váhu si vůbec neuvědomují do čeho jdou, když se rozhodnou stát anorektičkami!!!

Vlasy

Tvá koruna krásy začne splihávat a řídnout. Pokud to potrvá delší dobu, začne se ti na určitých místech tvořit pleš!!!

Zuby

Vznik paradentózy jde ruku v ruce s podvýživou. Opravdu ti stojí za to hladovět?

Kůže

Začne se tvořit akné, lupénka nebo skvrny!!! Modřiny se snadno tvoří, ale špatně hojí!!!

Hormony

Ztráta menstruace, výkivy nálad, změna původních zájmů, fregidita!!!

Rodina a přátelé

Rodina a opravdoví přátelé nebo tvůj milovaný se nebudou chtít dívat na to, jak se devastuješ a chvíli tě budou nutit do jídla, ale když si nedáš říct, budou na tebe naštvaný a můžou se na tebe vykašlat, protože se nebudou chtít dívat na to, jak jim umíráš před očima!!! Neubližuješ jen sobě, ale i lidem, kteří tě mají rádi!!!

Kondice

Pokud budeš mít trvale rozdíl výšky a váhy více než 20kg, bude ti dělat problém dojít za roh pro rohlíky!!! Když budeš vykonávat nějakou tělesnou aktivitu, budeš mít podváhu a nebudeš jíst tak jak máš, tělo si energii, kterou mu nedodáváš v jídle si bude brát z tvých svalů a můžeš dopadnout hodně špatně!!! Můžeš také trpět na závratě, nízký krevní tlak, arytmii srdce, nízký puls a pokud omezuješ sacharidy a cukry na minimum, tak můžeš trpět hypoglikémií!!!

Domov a svoboda

Pokud skolabuješ, skončíš na psychiatrii, kde tě nepustí na procházku, dokud nepřibereš, nebudeš moc jíst na co máte chuť a naordinujou ti léky, který ti zpomalí metabulismus a bude ti dělat problémy sníst jen dvě buchty jakou budeš mít chuť k jídlu!!! Nebude jim zajímat, že ti léky nedělají dobře na psychiku a krevní tlak, klidně ti je nechají dokud nepřibereš 10kg!!!

Život

Anorexie je vlastně pomalá smrt!!! Každé tělo snese něco jiného, takže někdo umírá při 30kg a někdo při 50kg a můžou obě měřit 170cm!!! Nikde není psáno jaká váha a jaké BMI je smrtelné!!! Záleží na genetice, metabulismu a jakým způsobem hubneš-jestli hubneš hladovkou nebo jestli jíš normálně-pouze jsi vyškrtla z jídelníčku uzeniny, sladkosti, omáčky a ve zdravé míře se hýbeš!!! Hladovka=Kolaps a Smrt!!!

Tento článek nemá zdroj, protože autorem článku jsem já!!! Zuby mám všechny, jen jsem jeden čas měla s nima trable, abyste si nemysleli, že jsem pizizubka ve 20ti😆Jsem přirozeně štíhlá i když jsem v dětství nebyla-nedržím hladovky a jím na co mám chuť😋

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Ronnie Sparks Ronnie Sparks | E-mail | Web | 11. března 2018 v 11:25 | Reagovat

Koukala jsem, že skoro každý anorektička má zkažené zuby. Hlavně nejsou vůbec krásné celkově. Ani se už neusmívají...je to hrozná nemoc.

2 Kix*♥ Kix*♥ | Web | 12. března 2018 v 7:05 | Reagovat

Nejhorší je, že všechno je to honba za "dokonalostí" - přitom to dokonalost není... jenom ztráta zdravého myšlení a rozumu :-( a hlavně kupa zdravotních problémů a potíží... starostí a depresí... přeju všem, kteří s nějakou formou PPP bojují, aby nad ní zvítězili, aby si našli zdravou formu životního stylu a vyléčili se... drželi se a žili spokojenější život bez PPP :-(

3 Barbara Barbara | E-mail | Web | 12. března 2018 v 11:10 | Reagovat

Taky jsem si tím prošla dvkrát, skončilo to před čtyřmi měsíce, já doufám, že se k tomu nevrátím.
U mě poprvé hladovění bylo horší, omdlela jsem večer na záchodě...
Ty vlasy mě štvai nejvíce, protože to se mi na mě líbilo nejvíc...
U mě došlo k depigmentaci kůže nad lokten a hrozně jsem měla suchou pokžku, bílou skvrnu mám doteď

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama