💊Ibuprofen způsobuje tisíce úmrtí ročně: Místo něj používejte toto!!!💊

16. března 2018 v 7:07 | 💋Cherry Berry💋 |  -Zdraví a vše kolem něj

Screenshot_32


Nedávný článek publikovaný tiskovou agenturou Reuters odhalil zajímavá zjištění o lécích užívaných proti bolestem jako jsou diclofenac či ibuprofen (účinná látka například v přípravku Ibalgin)…


Zjistil totiž, že uvedená léčiva zvyšují riziko srdečního infarktu ve stejné míře jako léky, které byly v minulosti staženy z trhu kvůli jejich vysokým rizikům. Jeden z takto stažených léků, Vioxx, byl příčinou až 30.000 úmrtí v důsledku srdečních infarktů a náhlých srdečních příhod.

Tento lék byl dostupný na trhu několik let přesto, že jeho výrobce i státní úřady věděly o možných následcích jeho užívání.
Článek agentury Reuters uvádí, že stejné riziko srdečního selhání vyplývá (při vysoké konzumaci) i ze současných léků obsahujících látky diclofenac a ibuprofen.

Nejčastější důvody užívání léků proti bolesti


V dnešní době mnoho lidí trpí záněty a z nich vyplývajícími bolestmi. Někdy se podaří snížit bolest například odbouráním stresu či změnou stravování. V některých případech však může být bolest tak nesnesitelná, že se ji postižený člověk snaží stůj co stůj zastavit. A právě v těchto případech se nejčastěji užívají volně prodejné léky proti bolesti jako například Ibalgin.
Bohužel si mnozí lidé neuvědomují, že i přes úlevu od bolesti, tyto léky pomalu zabíjejí jejich těla. Ibuprofen je ropný derivát, který zvyšuje riziko srdečního infarktu a úmrtí na srdeční selhání. Dokonce, když se ibuprofen zkombinuje s aspirinem (acylpyrinem), může způsobit multikauzální úmrtí, tedy úmrtí z několika příčin.
Ibuprofen je spojován i s dalšími zdravotními problémy, jako například:

poškození DNA
potraty
anémie
úmrtnost na chřipku
ohluchnutí
vysoký krevní tlak

Kromě ibuprofenu, i mnohé další nesteroidní léky proti bolesti zvyšují riziko srdečního infarktu.
Úleva od bolesti je velmi důležitá. Proto byste měli znát také přírodní alternativy k synteticky vyráběným lékům.

Alternativní prostředky proti bolesti


Namísto ibalginu či jiných léků proti bolesti založených na ibuprofenu nebo diclofenacu, můžete použít následující přírodní alternativy:

Zázvor
Užívání čerstvého, práškového či zázvoru v kapslích, 4 krát denně, je vynikající alternativou k ibuprofenu, zejména v případě menstruačních bolestí.

Arnica
Osteoartritidu v kloubech rukou či nohou je možné léčit povrchovou aplikací krému s obsahem Arnica.

Šišák bajkalský (Baikal skullap)
Tato rostlinka obsahuje látku zvanou baicalin, která účinně snižuje bolesti a bez problémů svou silou nahradí i ibuprofen.

Vitamin C, Ginkgo biloba a astaxantín
Tyto látky používejte na zmírnění bolesti a nepohodlí při zánětech v dýchacích cestách, astmatu a jiných potíží s dýcháním.

Omega-3 mastné kyseliny
Bolest může být účinně snížena užíváním přibližně 2000 mg omega-3 mastných kyselin denně.

Ženšen (všehoj ženšenový)
Je výborný na revma a artritidu. Ženšen má na tento typ bolesti silnější účinek jako ibuprofen.

Třezalka tečkovaná
I třezalka tečkovaná je lepší tlumič bolestí než ibuprofen, dokonce dvojnásobný.

Maliny a třešně
Enzym cyklooxygenáza, která způsobuje záněty, je potlačována léky na bázi ibuprofenu. Uvedené druhy ovoce naproti tomu obsahují anthokyaniny, které tento enzym blokují stejně dobře.

Bazalka
Tato bylinka má srovnatelné protizánětlivé účinky jako ibalgin, acylpyrin či brufen.

Olivový olej
Ibuprofen a oleocantal, látky nacházející se v olivovém oleji, mají stejné protizánětlivé vlastnosti.

Jak moc vám který přípravek pomůže
Existuje mnohem více přírodních látek, které snižují bolesti a záněty. Například, i taková aromaterapie má podobné účinky. V následujícím seznamu ještě navíc uvádíme také procentuální vyjádření síly utišení bolesti.

Vitamín C - 6 %
Magnezium (pokud nám chybí) - 8 %
Ženšen - 8 %
Ginko - 9%
Omega 3 - 12 %
Ibalgin - 14 %
Třezalka - 15 %
Bazalka - 15 %
Arnica - 19 %
Šišák bajkalský - 20 %
Zázvor - 25 %
Mrkvová šťáva - 29 %
Astacatin - 30 %
Třešně - 33 %
Maliny - 38 %
Konopí s obsahem THC, CBD - 38 %
Betakaroten - 40 %
Borůvky - 48 %

Jak je vidět, existuje mnoho jiných náhrad, komerčně nabízených prostředků k utišení bolesti. Tak až vás bude příště něco bolet, vzpomeňte si na ně.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kix*♥ Kix*♥ | Web | 16. března 2018 v 11:20 | Reagovat

Já se práškům vyhýbám celkově a beru si je jen když je nejvyšší stav nouze (a to bývá velmi málo :-) - naštěstí. Ibuprofen resp. Ibalgin jsem snad ani nikdy neměla... a myslím si, že nemusím ani litovat, po tom, co jsem si tohle přečetla :-x
Je to šílené... a pak, že mají léky pomáhat :-) já bolest raději vydržím, než abych jedla prášky... na to bude času dost... třeba ve stáří... teď se snažím být bez prášků... ale chápu, že někdo je brát prostě musí, no... :-( ale některé léky jsou tedy pěkné svinstvo...

2 Eliss Eliss | Web | 16. března 2018 v 14:19 | Reagovat

Po svých zkušenostech s antidepresivy se snažím vyhýbat jakýmkoliv lékům. Netušila jsem, že i brufen může být takto nebezpečný...

3 Simix Simix | Web | 21. března 2018 v 13:50 | Reagovat

Ahoj :)
Opět zajímavý článek. Já používám ibalgin - "žužové pijulky" :D
A nebo třeba paralen no, ale Ibuprofen právě ne. Jen jednou před půl rokem jsem měla, protože mi dal jeden klučina, když jsem neměla nic podobného. Já jak nejsem zvyklá Ibuprofen používat, tak jsem si myslela, že je to na trávení. Spletla jsem si to s něčím jiným :D
Já se snažím při bolestech tyto věci moc nejíst. Občas třeba ibalgin, když na mě něco leze nebo mám fakt extrémně bolestivou menstruaci, což moc často není. Takže se bolest snažím spíše vydržet. Lepší je léčení přírodně no. Možná to nemá tak rychlé účinky, ale učinky to přece jen má.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama