Mladík popsal klinickou smrt: Viděl jsem Ježíše, mluvil se mnou!

15. prosince 2017 v 7:07 | Cherry Berry

Chlapec přežil klinickou smrt

Zack Clements (17) z Texasu spadl v tělocvičně a vážně se zranil. Lékaři se ho snažili oživit, ale po 20 minutách byli nuceni prohlásit ho za mrtvého. Jeho srdeční impuls ale nečekaně naskočil. Mladík tvrdí, že ho zachránil sám Ježíš Kristus, který k němu promluvil.


Mladík se probudil několik dní po nehodě z umělého spánku. Lékaře šokoval svým tvrzením, jak zahlédl Ježíše Krista. "Viděl jsem muže, měl delší vlasy a trochu mi trvalo, než jsem si uvědomil, že je to Ježíš. Položil mi na rameno ruku a řekl, že všechno bude v pořádku, prý se nemám bát," řekl Zack. Napsal o tom britský zpravodajský web Express.

Jeho rodiče tomu nejdříve nevěřili a tvrdili, že je to jen výmysl. Když jim však doktoři vysvětlili, že jejich syn ležel na operačním stole bez pulsu 20 minut, změnili názor. "Nemá to jiné vysvětlení," myslí si otec Billy. "Jsem šťastná, že mi Ježiš mého chlapce vrátil," řekla chlapcova matka Teresa.

Zackova nehoda se stala, když mu bylo 15 let. Nyní však příběh znovu zaplnil média, protože nová americká studie tvrdí, že mozek a vědomí člověka fungují, i když srdce již přestane tlouct. Zesnulý si podle tvrzení vědců může vlastní smrt uvědomit.

Doktor Sam Parnia, který je ředitelem výzkumu péče a resuscitace na Newyorské univerzitě, řekl, že lidé mohou v první fázi smrti "nějakou formu vědomí prožívat", i když mozek ztratí základní funkce.

"Ztratíte všechny reflexy, mozek zkrátka přestane fungovat," vysvětlil Parnia. On sám a jeho tým pokračují ve zkoumání přítomnosti vědomí po smrti s lidmi, kteří utrpěli srdeční zástavu. "Snažíme se pochopit přesný průběh smrti, abychom zjistili, co zažijeme, když zemřeme," dodal Parnia.

Článek jsem zkopírovala z webu: tn.nova.cz
Byl původně vydán: 14.listopadu 2017
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Věříte v posmrtný život?

Ano 100% (2)
Ne 0% (0)

Komentáře

1 snowy-christmas snowy-christmas | E-mail | Web | 17. prosince 2017 v 21:51 | Reagovat

Zajímavý článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama