Lizzie Velásquez Biography

24. listopadu 2017 v 7:07 | Cherry Berry |  -📸Celebrity📸

Elizabeth Ann Velásquez narozená 13. března 1989 je Americký Motivační Řečník, Spisovatelka a YouTuberka. Narodila se s extrémním vzácném vrozeném onemocněním nazývané Marofanoidní-progeroidní-lipodystrofický syndrom, které kromě jiných příznaků brání tomu, aby se její tělesný tuk zvedl. Její stav vyústil v šikanování během dětství a nakonec ji inspiroval k tomu, aby začala mluvit motivačně.

lizzie velasquez
Lizzie VelásquezLizzie je prvním člověkem, který važí 25kg a řekne vám, že není anorektička!!!

Lizzie není schopná přibrat na váze, což je charakterickým znakem její vzácné poruchy. Ona nikdy nevážila víc než 29kg a údajně má téměř 0% tělesného tuku. Navíc jí každých 15 minut malé porce po celý den, průměrně mezi 5000 až 8000 kalorií denně. Denně jí porci chipsů a sladkostí, čokoládu, pizzu, kuřata, dorty, koblihy a zmrzlinu. Je velmi smutná, když lidé, kteří jí neznají osočují, že je anorektička!!!

Dětství

Lizzie se narodila čtyři týdny před termínem porodu a vážila pouhých 1,2 kilogramů. Doktoři zjistili, že měla v děloze málo plodové vody. Řekli rodičům, že nemají ponětí, jak to dcera mohla přežít a že nikdy nebude schopná chodit, mluvit, nebo mít normální život. Lizzie(28) má další dva mladší sourozence Martinu(22) a Chrise(19), kteří nemají žádné abnormální zdravotní potíže. Lizzie je jediná z rodiny s touto nemocí. Rodiče Rita (52) a Lup (51) jí museli nakupovat oblečení v hračkárství v oddělení pro panenky, protože dětské oblečení na ni bylo moc velké.

Narodila se s hnědýma očima, ale když jí byly čtyři roky, její pravé oko se začalo zamlžovat a měnit barvu. Ustálilo se na modré a doktoři zjistli, že na to oko oslepla.

Na střední škole si našla přátele a lidé okolo ní si postupně začali zvykat na to, jak vypadá. Když tančila s roztleskávačkami, vždy byla až na vrcholu pyramidy.

Doktoři si nevěděli rady do roku 2015

Navzdory úděsné prognóze se mozek, orgány i kosti Lizzie vyvíjeli normálně, ačkoli vždy byla velmi malá. Ve svých dvou letech vážila pouhých 7 kilogramů, tedy jako zdravé pětiměsíční dítě. Lizzie podstoupila nespočetně testů v Davidově lékařském centru v místě svého bydliště v Austinu. Výsledky byli do roku 2015 nejednoznačné.

Kolem roku 2015 bylo objasněno, že Lizzie Velásquez a další žena jménem Abby Solomon s podobnou, ale méně vážnou variantou stavu má mutaci FBN1 genu, který kóduje proprotein nového hormonu asprosinu a že tato mutace vede k nedostatku aprosinu a je zodpovědný za jejich stav. Stav se konkrétně nazývá Marofanoidní-progeroidní-lipodystrofický syndrom nebo jednoduše Marfan lipodystrofický syndrom.

Na pokraji smrti

Lizzie má slabý imunitní systém. Byla už mnohokrát v nemocnici jen proto, že měla nějakou běžnou, pro zdravé lidi bezvýznamnou nemoc. Když jí bylo 16, málem umřela, protože měla zánět slepého střeva. V 19 letech musela podstoupit velkou krevní transfúzi, protože její krevní buňky nepracovali jak by měly a Lizzie byla v kritickém stavu chudokrevnosti.

Neztrácí optinismus

Lizzie neužívá žádné léky, ale spoléhá se na doplňky stravy. Doktoři si dokonce myslí, že by mohla být schopná počít přirozenou cestou dítě. Lizzie dělá věci, které dělá každý zdravý člověk. Nakupuje, chodí do kina i na párty. Ale nesnáší, když lidé mají hloupé poznámky.

Kariéra

Od doby, co byla nazývaná "Neošklivěší ženou světa" ve videu na YouTube v roce 2006, když jí bylo 17, mluvila proti šikaně. Její první práce byla spolupráce s její matkou Ritou na publikovanou autobiografii v roce 2010 v angličtině a španělštině. Autobiografie se jmenuje Lizzie Beauty. V roce 2015 natočila dokument A Brave Heart:The Lizzie Velásquez Story, ve kterém líčí svůj příběh. "Dřív jsem si myslela, že krása je to, co vidím na obálkách časopisů. Krása není nic, co by bylo popsané v nějakém slovníku. Krása je to, co je ve vás" říká Lizzie :)
Zároveň se podílí na kampani IAmMoreThan, která společnost informuje o on-line šikaně. "Vím totiž, že nevyprávím jen svůj příběh, ale i příběh všech, kteří šikanou trpí. Vím jaké to je-být sražena na kolena a zase se zvednout" dodává Lizzie :)
"Konečně cítím, že jsem našla své místo. Takhle jsem se necítila opravdu dlouho" dodává ve svém vyprávění :)

Můžete jako vždy dát hlas v anketě když kliknete na Přidat komentář!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Simix Simix | Web | 25. listopadu 2017 v 16:42 | Reagovat

Ahoj, toto je velice zajímavý článek. Je fajn, že to bere pozitivně a je motivovaná a rozhodla se to šířit dál. Nikdy jsem o ní neslyšela, ani o tom syndromu. Ten název je dlouhý.
25 kilo je opravdu málo :/ To zní hodně nebezpečně na dospělého člověka. Já vážím 47 a už všichni říkají, jak málo mám ,ale tohle je extrém.
Má to výhodu, může jíst cokoli a nebude obézní, mám to podobně, ale toto je už moc.Lup je zajímavé jméno :D
Je to zázračné dítě no.
Děti se rodí s očima spíše modrýma, takže zajímavé, že se narodila s hnědýma :)
Hlavně, že se s ní ve škole bavili. A je fajn, že byla i mezi roztleskávačkama. Byla lehká a mohla být na vrcholu :)
Docela asi zázrak, že žije, ale tak podle mě ve světě nějaké zázraky existují. Však to vidíš :) Kdyby byla silnější, myslím, že by byla překrásná. Má hezké vlasy a oči. Nebýt teda toho jednoho slepého, ale i tak.
I přes to, je úspěšná :)
Hezký článek, tak se měj :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama